TRAVEL LEISURE: TÜRKİYE'Yİ SEVMEK İÇİN ÇOK NEDEN VAR

02 Temmuz 2016
Tweetle

Travel+Leisure, dünya çapında yılda 4.8 milyon kişinin okuduğu New York merkezli bir seyahat dergisi. Alanında oldukça popüler olan derginin editörlerinden Erica Owen, "Türkiye'yi sevmemiz için çok sebep var" başlıklı bir makale kaleme aldı.

Yazısında "İstanbul'daki trajedi sarsıcıydı ancak İstanbul ve Türkiye, kalbimizde özel bir yere sahip" diyen Owen, terörizmin gerçek bir tehdit olduğunu ancak insanları seyahat etmekten korkmaya itmemesi gerektiğini vurguladı.

Türkiye'nin sahip olduğu güzellikleri "eşsiz" olarak nitelendiren Owen, "keşfedilmeyi bekleyen tarihi", "dünya çapındaki otelleri", "kültürel ve sanatsal birikimi", "geniş alışveriş yelpazesi" ve "harikulade manzaraları" gibi başlıklar altında Türkiye'yi neden çok sevdiklerini anlattı ve bu ülkeye gitmekten vazgeçmeyeceklerini belirtti.

Derginin Genel Yayın Yönetmeni Jeffries Blackerby de dergide yer alan kısa mektubunda, "Favori şehirlerimden biri olan İstanbul, kadim ve modern kültürlerin buluştuğu heyecan verici bir yer" dedi. Bir mektupta derginin editörlerinden Nathan Lamp'tan geldi. Lamp mektubunda "Avrupa ile Asya'nın kesişme noktasında İstanbul, dünyanın kültürel olarak en ilgi çekici şehirlerinden biri" görüşlerine yer verdi.