Nurgül Yeşilçay: Gülseren beni içten içe kudurtuyor

10 Mart 2015
Tweetle

Paramparça dizisindeki Gülseren'i oynayan Nurgül Yeşilçay, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli MBC4 kanalına konuştu. 

Güzel oyuncu ‘Turki Ekstra’ programına “Türkiye’de de ‘Paramparça, Karadayı’yı paramparça etti’ diyorlar” şeklindeki soruya “Karadayı, 2-3 yıldır devam eden bir iş. Şimdiye kadar çok izlendi. Biz de başlamadan önce korkuyorduk açıkçası Karadayı’nın karşısına gelirsek ne olur diye, ama çok güzel oldu bizim açımızdan tabii” diye cevap verdi. 

Yeşilçay ‘hem klasik hem de evrensel’ bir senaryoya sahip olduğunu söylediği Paramparça dizisinde canlandırdığı Gülseren karakteri için ise açtı ağzını yumdu gözünü. 

Yeşilçay “Daha çok bağırmak, tepki göstermek istiyorum. Ama kendimi tutmak zorundayım. ‘Gülseren olsam kendimi tutardım’ diye düşünüyor ve kendimi tutuyorum. Sadece kaderine isyan ediyor. Daha pek çok şey yapabilir. Gülseren’in etrafında çok kötü insanlar var, onlara gerekli dersi vermiyormuş gibi geliyor bana. İçten içe çok kuduruyorum, bu duruma çok hırslanıyorum” diye de ekledi. 

Yeşilçay, oyunculuğu hakkında ise şunları söyledi: “Bence en önemlisi bu işin genel ahlakını bilmek. Türkan Şoray ve Şener Şen ile başladım. Onlardan öğrendiğim şeyler bana çok yararlı oldu.”