Kar gelmeden de önlem alınamaz mı?

05 Ocak 2015
Tweetle

 

Meteoroloji mega şehir İstanbul günlerdir kar yağışı için uyarıyor.

Meteorolojiden gelen raporlar İstanbul'un bu geceden başlayarak kara teslim olacağını gösteriyor. Bazı rivayetlere göre son yılların en büyük kar yağışının düşmesi dahi ihtimaller arasında.

Peki böyle bir duruma İstanbul hazırlıklı mı acaba. Mesela kar yağışı beklenirken neden önlemler şimdiden hayata geçirilmiyor.

Diyelim ki yarın sabah saatlerine kadar hayatı olumsuz şekilde etkilecek bir yağış olmadı. Lakin öğle saatlerinde bastıran yağış iki saatte kenti esir aldı.

Okullara giden öğrenciler evlerine nasıl dönecekler. Neden şimdiden kar yağışının belkendiği günlerde en azından evleri uzak olan öğrencilere okula gelmemeleri tavsiye edilmiyor.

Ya da okullar neden iki günlüğüne tatil edilmiyor. İlle de kar yağışının hayatı femç ettiğinin kesinleşmesi mi gerekiyor.

Ya da ille de kar yağışının sokakları teslim alması ardından da öğrencilerin İstanbul valisini mesaj yağmuruna tutması mı bekleniyor.

İstanbul'un son birkaç yıldır her kar yağışında Vali ile öğrenciler arasında yaşandığına tanık olduğu diyaloğa bakılınca, Valilerinbu durumun yaşanmasından haz aldığı gibi bir sonuç çıkarmak da mümkün elbette. 

Umarız İstanbul Valisi Vasip Şahin bu monologvari geleneği bozup karın kapıya dayanmasını beklemeden gerekli önlemleri ivedilikle hayata geçirir.