'GÜVENLİ BÖLGE ABD'DEN, PARASI KÖRFEZ'DEN, ÇÜNKÜ PARADAN BAŞKA VEREBİLECEKLERİ BİR ŞEY YOK'

19 Şubat 2017
Tweetle

ABD Başkanı Donald Trump, seçilmeden önce dile getirip yemin ettikten sonra da kararlı olduğu Suriye'de güvenli bölgeler oluşturma planının detayları konusunda ipuçları vermeye başladı.

Bu hafta yeni Suriye planını netleştirmesi beklenen Trum Florida'da binlerce destekçisine hitaben yaptığı konuşmada insanları ABD'ye almak yerine bulundukları ülkeleri güvenli hale getirmek istediklerini söyledi. Trump 'İnsanların oralarda kallıp güvende yaşamaları için Suriye'de ve diğer yerlerde güvenli yerler oluşturmak istiyorum, bunun maliyetini Körfez ülkelerine karşılaştacağız. Para dışında bir şeyleri yok. Onbinlerce insanı kendi ülkemize almaktan bunu yapacağız. Bizi seven insanları istiyoruz, ülkemiz için değerli olacak olanları istiyoruz, kötü fikirleri olan insanları istemiyoruz' dedi.
'MEDYA YOZLAŞMIŞ SİSTEMİN PARÇASI'
Trump Florida'daki mitingde Amerikan medyasına sert eleştiriler yöneltmeye de sürdürdü. "Medyanın insanlara yalan söylediğinde bunun öylece yanlarına kar kalmasına izin vermeyeceğini' belirten Trump '"Medya, artık problemin büyük bir parçası haline geldi ve aynı zamanda yozlaşmış sistemin de bir parçası" diye konuştu.