DEVLET BAHÇELİ HAYIR'CILARI BOMBALADI: ERDOĞAN'I DESTEKLERİZ

07 Şubat 2017
Tweetle

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün son dönemdeki en etkin, en keskin çıkışını yaptı. Grup konuşmasında referandumdaki tavrını eleştirenlere sert sözlerle yüklenen MHP Lideri'nin 'Perinçek'le Erdoğan arasında kalırsak kesinlikle Sayın Erdoğan'ı destekleriz' sözleri sadece güne değil son döneme de damgasını vurdu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Meclis grup toplantısında şunları söyledi:

* 48 yıldır şeytan taşladık. Bazen içimizden devşirilenler bu kutlu çatıyı dağıtıp devirmek için tüm imkânlarıyla uğraştılar. Kimseye diyet borcumuz yoktur. Pazarlık, arka kapı siyaseti, al-ver anlaşması, siyasi menfaat beklentisi bize yabancı ve uzaktır.
* Geride kalan yüzyıllarda başımıza nelerin geldiğini bilerek yine aynı karanlık yollara sapmak isteyenleri bugün tanımlayacağımız tek kavram kalmıştır: O da ihanettir. O gün ülkemizi çöküşe elbirliğiyle ama bilerek ama bilmeden götürenlerin tamamı bugün de mevcuttur. Ama ne mutlu ki o gün bu yıkım yaşanırken olmayan tek güç bugün mevcuttur. Bu muazzam kudretin adı Milliyetçi Hareket Partisi'dir.
* CHP, HDP, FETÖ, PKK, DHKP-C, ÖDP, EMEP, Türkiye Komünist Partisi, eli kanlı aydınlıkçılar, sözcüler, fitne çağcılar, Cumhuriyetten geçinen fesat yuvaları, kendilerine milliyetçi diyen dar, güdük bir grup MHP'ye saldırıyor. "Niye evet?" diyormuşuz. Biz de diyoruz ki size ne, size mi soracaktık? Anayasa değişikliğine niye ihtiyaç duymuşuz. Ne yani, izin ve icazeti sizden mi alacaktık? AKP'nin ve Cumhurbaşkanı'nın nasıl olur da peşine takılıyormuşuz. Kimsenin peşine takıldığımız yoktur, ancak Kandil ve Pennsylvania'nın yoklama kaçaklarının tepesine binip enselerinden tutacağımız günler yakındır.
* Partimize oy verenlerin üçte biri hayır, üçte biri evet, üçte biri de kararsızmış. Orak çekiçle poz vererek ülkücülere kurşun sıkan, pusu kuran Perinçgiller neredeyse bize davamızı öğretip ülkücülük anlatacaklar. Doğu Perinçek ve hayırcı yoldaşlarıyla Recep Tayyip Erdoğan arasında bir tercih hakkımız olursa, kesinlikle ve istinasız Sayın Erdoğan'ı tercih edeceğimizi herkes bilmeli ve kafasına sokmalıdır. Bunlar çılgına dönüp kudursalar da millet için evet, devlet için evet, Cumhuriyet için evet, Türklüğün bekası için evet diyeceğiz.
* Zemzem ile zehri birleştirip altın kasede içirmeye çalışanların "Cumhuriyet elden gidiyor, diktatörlük geliyor" gürültülerine bakmayacak, evet diyeceğiz. Biz başkanlığa değil, Cumhurbaşkanı hükümet sistemine evet diyoruz. Bizim gönlümüzde evet veya hayır iradesine sahip her vatan evladı değerli, yeri dolmaz, bir ve eşittir. Biz şahsa değil, sistemin bakiliğine evet diyoruz. Türkiye'yi Alman Başbakanı'na şikayet etme küstahlığını gösteren CHP zihniyeti milletten bir kez daha şamarı yiyecek, yakın hısmı HDP'yle birlikte rüzgar ekerken fırtınayla karşılaşıp sandığın dibine tortu gibi çökecektir. Evetle Türkiye kazanacak, millet kazançlı çıkacak, Türklüğün gurur ve şuuru, İslam'ın ahlak ve fazileti yeni bir ruhla Türkiye'nin prangalarını sökecektir. Millete sırt dönen, milletten ödü patlayan, milleti hasolar memolar şeklinde gören, adında halk olup halkla hiçbir bağı olmayanlar Türkiye'nin gücü karşısında şok olacaklar, referandum sonrası kaçacak delik arayacak.