Bu patrona alkış! 'Kur krizi sizi sarstı, biliyorum' dedi ve işçisine zam müjdesi verdi

23 Eylül 2018
Tweetle

KUR krizi her alanda pahalılığa yol açarken artan tek şeyin neredeyse sadece ürün fiyatlarının oldu. Patronlar sattıkları ürün fiyatlarına vakit kaybetmeden, hem de misliyle zam yaptılar. Pekçok şirket yönetimi yaptıkları zamlarına gerekçe olarak da üretim maliyetleri ve ham madde fiyatlarının kur krizinden etkilenmesini gösterdiler.

Piyasaya bakıldığında aynı patronlarının çalışanlarına verdikleri aylık ücretlerin artan bu fiyatlar karşısında erimesi gerçeğiniys görmezden geldikleri görülüyor. Bu durumun ahlaklı bir tavır olmadığı ortada.

Neyse ki istisnalar da çıkmıyor değil. Uluslararası markalara hizmet sağlayan ve yaklaşık 5000 çalışanı bulunan bir tekstil firmasının patronu geçtiğimiz günlerde çalışanlarına gayet güzel bir jest yaptı.

Çalışanlarına toplu olarak seslenen tekstil patronu 'Kurdaki dalgalanmanın sizi de etkilediğinin farkındayız. Bu nedenle normalde sene sonunda yaptığımız zammı bu aya aldık' sözleriyle müjdeyi verdi. Tekstil patronunun bu sözleri de haliyle çalışanlar tarafından memnuniyet ve alkışla karşılandı. 

Not: Haberimizde patron ve şirket ismine izin almadığımız için yer vermedik.