Bu Ferrari'inin fiyatını duyunca kulaklarınıza inanamayacaksınız

17 Eylül 2018
Tweetle

 

Bir zamanlar Fransız aktör Alain Delon'un sahibi olduğu Ferrari otomobil Paris'te Retromobile Show'da açık artırmayla 14 milyon 200 bin Euro'ya (39 milyon 800 bin Lira) alıcı buldu.

Satılan otomobil 1961 Ferrari 250 GT California Spider SWB model serisinden. Onu bu kadar pahalı kılan şeylerden biri de Ferrari 250 GT Spider SWB serisinden sadece 37 adetin üretilmiş olması.

Aslında yine de bu kadar yüksek rakama alıcı bulması beklenmiyordu. Tahminler daha çok 10 milyon Euro'ya civarı bir fiyata satın alınacağı yönündeydi. Ancak tahminler şaştı ve ismi açıklanmayan bir alıcı açık artırmada bu rakamın üzerine çıktı.

Artcurial Direktörü Matthieu Lamoure yaklaşık 50 yıl dokunulmadan bir çiftlikte muhafaza edildikten sonra keşfedilen Ferrari'yi Tutankhamun'un mezarı kadar nadide olduğunu söylüyordu.

Otomobili 1961'de ilk satın alan kişi Fransız aktör Gerard Blain olmuştu. Blain Ferrari'yi daha sonra Alain Delon'a satmıştı. Delon bu otomobilde Jane Fonda ile birlikte görüntülenmişti. Otomobili 1963-1965 yılları arasında elinde tuttuğunu söyleyen Delon, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 50 yıl önce kullandığı otomobil satan firmanın kendi adını kullanmasını eleştirmişti.